Uzupełnienia ruchome

Protezy ruchome dzielimy na protezy częściowe i całkowite. Protezy całkowite stosowane są w przypadku, gdy w jamie ustnej nie ma żadnych zębów własnych pacjenta, a protezy częściowe, gdy zęby są obecne. Dodatkowo protezy częściowe dzielimy na osiadające (inaczej śluzówkowe, czyli opierające się na śluzówce jamy ustnej) i nieosiadające (czyli opierające się na pozostałych zębach). Protezy całkowite z założenia są protezami osiadającymi.

zalety

  • Dostępność i powszechność protez wśród uzupełnień protetycznych.
  • Estetyka i funkcjonalność, co równie ważne są łatwe w utrzymaniu w czystości.

wady

  • Przede wszystkim długi czas adaptacji pacjenta do zmian w uzębieniu.
  • Proces adaptacji trwa od kilku dni do kilku miesięcy.
  • Na początku pacjent może również niewyraźnie mówić.

Protezy akrylowe

Dokładnie proteza akrylowa jest ruchomym uzupełnieniem protetycznym, którego zadaniem jest uzupełnienie u pacjenta brakującej tkanki jamy ustnej.
Składa się z różowego akrylu, którego zadaniem jest imitacja dziąsła, a w nim znajduje się ząb akrylowy, którego barwa jest dobrana do reszty uzębienia.

Protezy szkieletowe

Proteza szkieletowa to uzupełnienie ubytków zębowych w jamie ustnej. Chroni układ stomatognatyczny przed zniszczeniem i właściwie rozkłada siły zgryzowe na podłożu.
Mocuje się ją na specjalnych klamrach, które gwarantują stabilność oraz uniemożliwiają poruszanie pozostałych zębów. Protezy tworzone są z akrylu oraz metalu. Akryl to właściwa część protezy, z metalu zaś wykonane są klamry ją utrzymujące i część podniebienna protezy.

Protezy elastyczne

Protezy elastyczne wykonuje się z wytrzymałych i komfortowych w użytkowaniu materiałów termoplastycznych, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Tego typu protezy są nie tylko wytrzymałe, lekkie, i miękkie oraz estetyczne.
W naszej pracowni oferujemy państwu:

Protezy elastyczne acetalowe:

Proteza acetalowa jest alternatywa protezy szkieletowej, spełnia identyczne funkcję jak proteza szkieletowa czyli uzupełnia ubytki zębów oraz poprzez zastosowanie podparć zapobiega osiadaniu protez na podłożu protetycznym, różni się estetyka klamry i podniebienie protezy nie jest wykonanez metalu, a ze specjalnego materiału termoplastycznego w kolorze dziąseł lub zębów Pacjenta.

Protezy The.r.mo. Star FJP:

Rodzaj protez termoplastycznych będących alternatywą dla protez całkowitych i częściowych.
Protezy FJP są bardziej wygodne i lżejsze w porównaniu z protezami akrylowymi i szkieletowymi.
Specjalny kopolimer z którego wykonywany jest trzon protezy imitujący dziąsła oraz klamry jest neutralny chemicznie, nie uczula (niezbędny dla alergików). Materiał jest mocny, trwały i sprężysty co zapewnia pełny komfort i doskonały wygląd podczas użytkowania protezy.

Protezy overdenture

(na implantach)

Protezy overdenture są specjalnymi uzupełnieniami osadzanymi na dwóch lub czterech implantach wszczepionych w tkanki kostne żuchwy bądź szczęki.
Do implantów mocowane są specjalne kulki lub belki na których osadzana jest proteza akrylowa lub metalowa. Takie protezy są utrzymywane w stałym miejscu na podłożu protetycznym co stanowi doskonałe utrzymanie w jamie ustnej.